Štípání dřeva jako trénink?

Socha skřítka na Skřítku

Skřítek na Skřítku

Ne, to tedy rozhodně ne! Celodenní ohánění se sekerou  není pro „kancelářskou“ krysu, jako jsem já, dobrá příprava na horskou etapu. I když se tou sekerou ohání v Jeseníkách.

O chybě v přípravě jsem se přesvědčil hned druhý den po zmiňované dřevorubecké vložce. Vyrazil jsem z Najfunku na Rýmařov a Malou Morávku, odkud jsem přes Hvězdu vyjel na Lyru. Sjezd tankodromem do obce Vidly a dál na Videlský kříž. Stoupalo se po hezkém asfaltu, ale nohy nic moc. Z Videlského sedla by byl krásný sjezd být tam kvalitní asfalt. Místy byl dost záplatovaný a vzhledem k tomu, že se dalo jet rychlostí přes 60 km/h trochu to drncalo.

V Bělé byla na silnici na Červenohorské sedlo značka slepá ulice. Risknul jsem to jel jsem. Stoupání dlouhé a příjemné. Hladký asfalt, nohy celkem jely i když do pohody to mělo daleko. Hned na vrcholu za zastávkou staveniště. Dolu se dalo jet, ale stále na brzdách. Ve spodní části už je vozovka odfrézovaná 🙁

Ve sjezdu jsem trochu prochladl a sjezd přes Loučnou, Desnou, Losiny do Rapotína byl krapet namáhavý. V Rapotíně otáčím směr sedlo Skřítek, poslední z dnešních kopců. Krásný dlouhý kopec, kde by se dalo držet tempo. Už jsem trochu „okoralý“, takže o nějakém velkém tempu nemůže být řeč. Nejdříve mě předjede jeden cyklista a chvíli na to dvojce cyklistů. Prvního jsem nechal jet a ani jsem se nepokoušel se ho zachytit. Dvojce mě dojela kousek pod vrcholem a nejela o moc rychleji než já a tak jsem jim „skočil“ do háku. Tempo bylo snesitelné a vydržel jsem s nimi až nahoru. Bylo to móóóóc dobře, ve sjezdu do Rýmařova je skupinka dobrá. Ušetřila mi trochu sil na závěrečných několik kilometrů.

I když jsem etapu neabsolvoval v úplné pohodě, přeci jen to byl příjemný trénink. Počasí vyšlo, bylo slunečno a trochu foukalo. Při výjezdu na ČH sedlo se otevíraly krásné výhledy. Pro příště by to chtělo zkusit v opačném směru. Z ČH sedlo by jelo po čistém asfaltu, z Videlského kříže po hladkém asfaltu a povrch sjezdu z Lyry do Karlovy Studánky je lepší než do Videl.

Rekapitulace:
109 km 4:25 hod AVS 24,8 km/h
nastoupáno: 1845 m

Příspěvek byl publikován v rubrice Cyklistika se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *