Dlouhé stráně

Logo Moravského poháruHorský závod, který má necelých 13km a jede se jenom do kopce (převýšení cca 700m). Startuje se v Jeseníkách na úpatí dvou kopců: na začátku stoupání na Červenohorské sedlo a na Dlouhé stráně.

Úvod

Po roce opět na závod, který není pro mě. Ale jede se na ikonický kopec Dlouhé stráně a ten je dobrý na trénink.

Jede se kolem údolní nádrže, která je vypuštěná a bagruje se v ní. Start u křižovatky s hlavní silnicí a cíl je u bufetu pod horní nádrží.

Závod

21.7.2018 ve 12:10 jsme odstartovali směrem na vrchol, kde se nachází pověstné stavební dílo naší energetické soustavy 🙂

Vloni se mi jelo dobře. Doufal jsem, že se to letos zopakuje a opět si to užiji. Nezopakovalo. Počátek je mírný kopec ( 2%) a jede se na velkou. Visím na konci a cítím, že to není ono. Ještě nezačíná hlavní stoupání a já už vystupuji. Jsem beznadějně poslední. Těžce se s tím smiřuji, ale snažím se psychicky se nezlomit a jet co to půjde. Nasadím pro mě přijatelné tempo, které by mi mělo vydržet až do cíle. Podle propozic je průměrný sklon 8%, ale není to rovnoměrné. Je tam několik „schodů“, kde si nohy trochu mohou odpočinout. Tyto odpočinkové schody mají sklon 4-5%, díky za ně.

Dost brzo mě dojíždí kategorie, která startovala  2min za námi. Nesnažím se hákovat, nebylo by to rozumné a upřimně řečeno, ani možné. Dnes mi není dáno.

Přes nepříznivou situaci se stále snažím jet naplno a jsem za to odměněn. Na nějakých 500-700m do cíle vidím soupeře ze své kategorie. Výborná vzpruha, lepší než gel! Předjíždím ho na delší skororovince a dle očekávání mi jde do háku. Řadím menší pastorek a zrychluji. Stále se mě drží. Nechci si ho přivést do závěrečného kopce a proto dávám „velkou“ a drtivým nástupem 🙂 mu odskakuji. Konečně.

Posledních asi 250m je stojka. Při nájezdu do ní vidím před sebou další „korálek“ z mé kategorie. A očividně na tom není nejlíp. Je mi jasné, že mám na to, abych ho skočil. Jen nevím kdy. Jsme na 150m, tak začínám zrychlovat, abych ho měl „na dostřel“. Ještě o mě nevím. Nastoupím a na 25m (!) ho skáču a jsem v cíli. Hlavně, že nejsem poslední 🙂

Závěr

Výsledkově asi podobně jako vloni, pocitově mnohem hůř. To, že mi všichni odjeli na samém začátku, kdy to bylo ještě jetelné, ukazuje, že jsem na tom nebyl nejlíp. Příčin asi bude několik:

  1. Oproti loňsku 3kg navíc
  2. Oproti loňsku najeto o 700km méně.
  3. Na závod jsem jel na kole (66km) a únavu jsem trochu cítil. Vloni jsem ale jel taky na kole, takže to ten hlavní důvod nebude.

Naštěstí jsem to bral jen jakou součást přípravy na Krušnotona, tak dobrý.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cyklistika se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *