MP – Bystré Hamry Tour

Logo Moravského poháruPosledním závodem cyklistické série Moravský pohár 2015 byla Bystré Hamry Tour. Protože to mám kousek, bylo skoro povinností se zúčastnit. Další pobídkou k účasti byl pocit, že mám formu. Začalo se mi líp jezdit a tak jsem si to chtěl otestovat na závodě.

Závod se jel na okruhu dlouhém něco málo přes 19 km. Od startu v Bystrém dlouhé klesání až do Svojanova, kde začalo docela ostré stoupání na Hlásnici. Pak kousek zvlněného terénu kolem Trpína a okruh byl ukončen sjezdem zpět do Bystrého. Okruh jsme jeli celkem 3x.

První okruh byl takový  zahřívací, takže jsem bez problému uvisel až pod na začátek stoupání na Hlásnici, kde mi  odjelo nejen čelo, ale i většina balíku. Nebylo to ale tak hrozné, protože jsem si dojel jednoho a ve dvojici jsem si na začátku druhého okruhu docvakli skupinu, se kterou jsme pak absolvovali zbytek závodu. Já s nimi vydržel až do posledního nájezdu na Hlásnici. Tady mi všichni odjeli a až do cíle to byla sólo jízda. Sice jsem je stále viděl před sebou a snažil jsem se je dojet, ale vše marné. Vyškolili mě.

V tom táhlém klesání od startu pod začátek stoupání jsem se s oblibou větral na špici. Věděl jsem, že to není dobře, ale nedalo mi to. Nikde jinde se na špici nedostanu 🙂 Místo abych šetřil síly, předváděl jsem se vpředu a v posledním kole jsem za to zaplatil. No nic, příští rok budu třeba chytřejší 🙂

Ofic.čas: 1:48:45
umístění: 12./16

Příspěvek byl publikován v rubrice Cyklistika se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *