MP – Králické okruhy

Logo Moravského poháru

Závod v Králíkách mám rád. Jsou tam sice taky kopce, ale navíc i něco jetelného pro mě. I když to jetelné je zakončeno něčím nejetelným.

Závod se jel v neděli 16.6.2019 v Králíkách. Možná dobře, protože v sobotu se jel Krakonoš v Trutnově a já nevím, čemu bych dal přednost. Takto se mi naskytla příležitost jet víkendový etapák – v sobotu maraton, v neděli krátký závod.

V předvečer závodu jsem ale pochyboval o své účasti. Maraton v Trutnově dopadl špatně, musel jsem dlouhou vzdát a jet krátkou. Vůbec mi to nejelo a nebyl jsem ani schopen normálně jet. Další závodění v neděli mi připadalo bezpředmětné. Nakonec jsem přeci jel a nelitoval jsem. Spravil jsem si chuť!

Start je 10:00 na konci Králík, směrem na Mladkov. Pět minut před startem začíná pršet a vydrží to asi pět minut po startu. Pak už je slunečno a sucho. Do Mladkova je to víceméně rovina. Já se nějakým nedopatřením ocitám na špici a pak v úniku, ve kterém vydržím až do stoupání před Mladkovem. Tady svěsím nohy, protože nemám šanci. Do Mladkova sjíždím na chvostu skupiny a pak už je to víceméně časovka.

Ve stoupání z Mladkova mi všichni odjíždí a já jedu sám do Pastvin i do Českých Petrovic, které jsou na vrcholu dalšího kopce. Z Petrovic se ještě stoupá na Adama, kde mě dojede holka z kategorie Ž2. S tou se udržím až do Heřmanic, kde mi kopcích ujede. Rovinku z Mladkova do Lipky jsme si užili, to bylo fajn. Pak kopce.

Sezóna 2019

Cílový kopec má necelé tři kilometry s průměrným sklonem 7,5%. Oproti včerejšku se mi jel parádně. Stejně jako ostatní kopce. Nijak jsem neexceloval, ale cítil jsem, že nohy jedou nadoraz, žádná krize. Prostě jsem si to parádně užil, i když jsem skončil předposlední.

Co bych za to dal v sobotu v Krkonoších!

Příspěvek byl publikován v rubrice Cyklistika se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..