První závod v sezoně 2019

Logo Moravského poháru

Tak mi to zase začalo. Předstartovní přípravy a nervozita, jestli jsem něco nezapomněl doma, třeba kolo.

Domašov n. Bystřicí 19.5.2019, závod Moravského poháru

Sezóna 2019

Do Domašova jsem dorazil s dostatečným předstihem, abych si v klidu zaparkoval a mohl se rozjet. Trasa je stejná jako vloni, s tím rozdílem, že cíl není v obcí na nějaké stojce, ale na kopci na okruhu. Příjemná změna.

Startuje se do kopce, který nás navede na okruh, který má něco kolem 18km. Samozřejmě mi všichni ujeli a já zůstal sám jak kůl v plotě. Naštěstí to nebude tak horké, protože letos s námi startuje i kategorie žen, tak snad nějakou uvisím. V kopcích jsem neuvisel 🙁

V prvním okruhu ve sjezdu dojedu nějaké ženské plus jednoho chlapa z mé kategorie. Objedeme spolu okruh a ve druhém okruhu sjedeme ještě někoho. Do kopců nic moc, ale ve šlapavých sjezdech to celkem jde, i zvlněný terén zvládám.

Ve třetím, závěrečném okruhu jsem dojet kategorií startující asi pět minut za námi. Je to velká skupina, tak se je snažím uviset. Mohl bych se za nimi vést až do cíle, ale to mě moc nebaví. Před horizontem si nastoupím a trochu odskočím. Následující sjezd je rozbitý a z první pozice to bude lepší. Najíždí se na hlavní silnici a následuje zmiňovaný šlapavý sjezd. Mám trochu náskok, tak jedu. Je mi jasné, že mě dojedou, ale co. Potřebuji potrénovat. Nějaký maník mě dojede, ale o spolupráci nestojí. Ptám se ho, jestli jede nebo ne. „Jedu, ale za tebou!“, ať jde do háje. Jedu co to jde. Vím, že mám všechny za sebou, ale kašlu na to. Než se plácat vzadu a čekat na spurt, raději potrénuji. Posledních pár kilometrů před cílem je do magnetu. Tady mě skupina převálcuje a já se ani moc nebráním. Trochu odpočinu vzadu a čekám na cíl. Je na vrcholu cca 200-300m dlouhého kopce. Chvíli před ním jdu na čelo, jakože nástup. Všichni se zvednou a několik jich jde přese mě. Pak už je trápení a supění a cíl. Potěšilo mě, že všichni z té skupiny mě neskočili, i když se jen vezli.

čas: 1:36
umístění: 18/20
délka: 48 km
AVS: 29,6

Příspěvek byl publikován v rubrice Cyklistika se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..