Vlašťovky se už houfují

Ne, nedal jsem se na ornitologii, jen jsem si všiml, že na drátech podél cest začínají posedávat vlašťovky. Neklamná předzvěst, že se blíží podzim a tedy konec sezony.

vlastovkyŘíká se „Konec dobrý, všechno dobré“ a možná to bude platit i pro moji cyklistickou sezonu 2014. Jel jsem letos čtyři maratony, ale jen u toho posledního, Krušnotonu, můžu říci, že jsem byl spokojený se svým výkonem. No výkonem, spíš s pocitem, který jsem při něm měl a ten byl dobrý. Nohy byly při chuti a v prvních kopcích jsem se musel brzdit, abych nepřepálil tempo.

První tři maratony byly spíše trápení. Připadal jsem si, jako bych šlapal v blátě. Po třetím, Beskydu jsem vyrazil na krátkou dovolenou a tam se vše v dobré obrátilo. Vzal jsem si sebou kolo a párkrát vyrazil na švih. Jel jsem bez jakýchkoliv tréninkových cílů a jen jsem se vozil pro radost. Najednou jsem si odpočinul a bylo cítit, jak se do nohou vrací síla a chuť šlapat. V takovém euforickém opojení jsem se připravoval na Krušnoton a víceméně jsem ho v něm i odjel. Samozřejmě jsem i na Krušnotonu měl krize a rozhodně jsem nebyl ten, kdo určoval tempo, ale stále jsem cítil v nohách sílu k otáčení klikami. Byť to točení bylo stále pomalejší a pomalejší.

Krušnoton, poslední maraton sezony, představoval její pomyslný vrchol. Na žádné další závody se zatím nechystám. Po debaklu na Moravském poháru v Králikách se mi moc závodit nechce. Jediným soupeřem tam mi byl sběrák a stejně jsem  skončil DNF.

I když závodní sezona pro mě víceméně skončila, tréninková ještě ne. Zažívám radost z ježdění na kole. Jezdí se mi dobře, jsem schopen jezdit do kopce intenzivně i v poklídku, dát si tempo na rovině nebo se flákat. Ježdění mi dělá zase radost.
Jen ty houfující se vlaštovky…

Příspěvek byl publikován v rubrice Cyklistika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *